Sunday, December 21, 2014

Reindeer DIY nails sticker. | Polishers Inc. reindeers.[ENG] Are you preapred for Christmas? Frankly speaking, I am not. Not yet- although I really feel this upcoming festive atmosphere. I'd love to be surrounded with colourful lights, trees, snowflakes and...reindeer motive!

This time I'd love to show you my another Christmas nailart- which, I believe, is not so usual.
And I prepared it happily for Polishers Inc.


[PL] Jesteście gotowi na Święta? Szczerze mówiąc, ja nie. Jeszcze nie - mimo że naprawdę czuję nadchodzącą świąteczną atmosferę. Chciałabym utonąć w kolorowych światełkach, drzewkach, śnieżynkach i... motywie renifera!

Tym razem chcę pokazać Wam moje kolejne świąteczne zdobienie, które- jak mi się wydaje- nie jest takie typowe.
I przygotowałam je dla Polishers Inc.


[ENG] I've been planning to draw a reindeer on my nails for few weeks but I wasn't sure if Inanaged to do it. I knew that it would be very difficult to place my reindeer well. Then I realised that there's an usefull method which would come in handy. DIY nails sticker!
In fact, I have used this technique before but not this way. At first I polished my nails within a base and two coats of Models Own Strawberry Tart. Then took a piece of paper and draw a tiny reindeer silhouette with a black pen. I stuck a piece of clear tape on it and polished the tape with one coat of pink Models Own. When it was dried I carefully followed my reindeer sketch looking from unerneath the tape with black polish using a tiny nailart brush. I waited about 15 mins to get it dried and added details once again to be sure my reindeer was perfectly black. Then waited another 15 mins. My sticker was ready to be used- I unstuck it and put on my nail. Pushed it with the attention to be sure there are no bubbles. In the end smoothed it all with a top coat (CND Vinylux). Sounds a little bit tricky? Yes, it does! I have to do it twice before I placed it properly on my nail. :)

On the rest od my nails there's a simply dotticure made with Models Own Coconut Cream and Strawberry Tart. To sign out the Christmas spirit of these nails, I also added a little snowflake with bornpretty store stamping plate.


[PL] Planowałam namalować renifera na moich paznokciach od kilku tygodni, ale nie byłam pewna czy podołam zadaniu. Wiedziałam, że będzie bardzo trudno odpowiednio umiejscowić reniferka. Potem zdałam sobie sprawę, że istnieje użyteczna metoda, która przyjedzie mi z pomocą. Naklejka DIY!
 Tak naprawdę, to już korzystałam z tej metody, ale nie w ten sposób. Najpierw pomalowałam moje paznokcie bazą i dwoma warstwami Models Own Strawberry Tart. Potem wzięłam kawałęk papieru i czarnym długopisem narysowałam sylwetkę renifera. Nakleiłam na rysunek kawałek bezbarwnej taśmy i pomalowałam ją jedną warstwą Modelki. Kiedy wyschła, ostrożnie odrysowałam renifera ze szkicu, prześwitującego przez pomalowaną lakierem taśmę, przy użyciu cienkiego pędzelka i czarnego lakieru. Odczekałam ok. 15 minut do wyschnięcia i powtórzyłam czynność, żeby renek był idealnie czarny. Po kolejnych 15 minutach z uwagą odkleiłam od taśmy moją naklejkę i przyłożyłam ją do paznokcia. Delikatnie docisnęłam to paznokcia, żeby upewnić się, że pod naklejką nie ma powietrza. Na koniec pomalowałam całość top coatem (CND Vinylux).

[ENG] If you are obssed with the reindeer motive- just like me!- you will like my free patterns and free reindeer silhouettes that I've prepared for you. Click on the links below to download them. I followed the examples found on Pinterest.

[PL] Jeśli też macie małą obsesję na punkcie motywu renifera (lub jelenia!)- spodobają się Wam moje darmowe patterny i sylwetki reniferów do samodzielnego przygotowania, które dla Was przygotowałam. Kliknijcie na linki poniżej, żeby je pobrać. Wzorowałam się na przykłdach z Pinterest.


27 comments:

 1. Cudownie idealnie.. jestem zachwycona Twoim reniferem <3

  ReplyDelete
 2. Piękne i jak najbardziej jestem za taką kombinacją kolorystyczną, bo szczerze mówiąc powoli zaczyna mi bokiem wychodzić zieleń i czerwień, za dużo się tego na oglądałam^^

  ReplyDelete
 3. piękne i delikatne kojarzące mi się z białym puchem i mroźną zimą czego niestety brak za oknem. Piękne zdobienie <3
  Ja to pewno bym nie pomyślała o naklejce a zabrała się za ręczną robótkę na paznokciu a przecież lepiej z naklejką jest to zrobic :D świetny pomysł

  ReplyDelete
 4. Chyba też powinnam postawić na naklejki, bo mój ostatnio zmalowany renifer nie bardzo wyszedł ;) hihi podobno wygląda jak zając ;) Delikatne i piękne zdobienie ;) Oczywiście przygotowuję się do świąt , chociaż za nimi zbytnio nie przepadam ;

  ReplyDelete
 5. Świetny ten reniferek i ogólnie piękne paznokcie. ;)
  Pozdrawiam. :**

  ReplyDelete
 6. Bardzo dobry pomysł z reniferem na naklejce, wyszedł bardzo dobrze! Miło popatrzeć na takie perfekcyjnie zrobione paznokcie :)

  ReplyDelete
 7. podziwiam :)
  też mam ochotę namalować to zwierzę, ale czasu teraz tak mało :(

  ReplyDelete
 8. Świetny renifer! Uwielbiam renifery i jelonki <3

  ReplyDelete
 9. ale świetny pomysł z taką naklejką, dzięki temu można robić przeróżne wzory i na pewno wyjdzie lepiej niż bezpośrednio na paznokciu :)

  ReplyDelete
 10. Coś cudownego! Właśnie ja też bałam się sama próbować malować renifera, że wyjdzie jakiś koślawy czy coś ;) a tu takie cuda na kiju *_* efekt piękny, muszę kiedyś spróbować z taką naklejką :>

  ReplyDelete
 11. cudowny! i chociaż kolory nie świąteczne (ja akurat nie przepadam ani za zielonym, ani za czerwonym) to z chęcią nosiłabym takie mani caaaaałe święta! *.*

  ReplyDelete
 12. This is absolutely gorgeous Tamit!

  ReplyDelete
 13. What a great idea, Paulina!
  I loved it... It's amazing... you draw very well my friend... lol lol lol

  Kisses
  Eva - www.adegadeesmaltes.blogspot.com
  IG:@adegadeesmaltes

  ReplyDelete
 14. Świetne! Takiego świątecznego mani jeszcze nie widziałam :)

  ReplyDelete
 15. Jakie świąteczne mani w wersji sweet <3 :D Świetne!! :D

  ReplyDelete
 16. WOW! that's perfect! need to try this soon! I love the colors you chose so much <3 and your drawing is perfect!!

  ReplyDelete
 17. This is super pretty! Great job! :)

  ReplyDelete
 18. These are super cute, the reindeer looks perfect! I love the idea of making nail stickers, it seems like it would make it a lot easier haha!

  ReplyDelete
 19. szalenie podoba mi się to mani! jest nietypowe, a renifer mnie powalił :D cudne!

  ReplyDelete
 20. Idealne zdobienie dla mnie! :) Pięknie Ci to wyszło i połączenie kolorów bardzo mi się podoba.
  pozdrawiam, A

  ReplyDelete

All your comments make me smile!
Please, read the note at first :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...