Friday, February 20, 2015

2H. Piękny wygląd. Piękna idea. | Inicjatywa 2H Diadem Cosmetics. [Polish only]


Dzisiaj przygotowałam dla Was nietypowy- ale jakże ważny- post. Post o kimś, kto potrzebuje naszej pomocy. Pomocy, której możemy udzielić bez najmniejszego wysiłku. Wystarczy tylko zrobić coś, co wiele z nas robi kilka razy w miesiącu, tygodniu, może i codziennie. Kupić kosmetyk. Bo piękno to nie tylko wygląd, prawdziwe piękno to idea. Idea pomagania.

O co chodzi w Inicjatywie 2H Diadem Cosmetics?
Zasady są proste: 
Za każdy jeden sprzedany kosmetyk, zobowiązuje się do sfinansowania dwóch godzin edukacji dla kobiet w krajach Trzeciego Świata.
Co roku w Indiach tysiące córek jest porzucanych wyłącznie ze względu na swoją płeć. W wyniku tego zjawiska co roku traci życie około 400 000 dziewczynek, a w najbiedniejszych regionach  na każdy 1000 chłopców przypada jedynie 868 dziewczynek.
-Osobiście spędziłem w Indiach 2 miesiące będąc wolontariuszem w sierocińcu dla porzuconych dziewczynek - mówi Mateusz Krempa z firmy Diadem Cosmetics - dlatego też problem ten mogłem obserwować z bliska.
Dzięki kontaktom nawiązanym w Indiach, firma mogła rozpocząć współpracę przy budowie nowej strategii biznesowej z partnerskimi organizacjami non-profit. Firma chce, aby za każdym razem, kiedy jej klientki kupują kosmetyki Diadem, Szafir oraz Caroline's Rose, miały one poczucie, że dbają nie tylko o swój wygląd lecz także o świat, który ich otacza. Pierwsza godzina finansowanej edukacji przeznaczona jest na zajęcia szkolne dla porzuconej dziewczynki, druga zaś ma charakter warsztatowy i pozwala dyskryminowanym kobietom nabyć umiejętności zawodowe takie jak wykonywanie makijażu, fryzjerstwo i krawiectwo,  które zapewniają start na drodze do jej ekonomicznej niezależności, a w konsekwencji do mądrych i autonomicznych decyzji.
Wsparcie klientek firmy oraz partnerskich organizacji non-profit sprawiło, że od początku powstania inicjatywy 2H, Diadem Cosmetics sfinansował już ponad 24 000 godzin edukacji dla dziewczynek i kobiet w krajach Trzeciego Świata w ramach Inicjatywy 2H. Ponadto suma korzyści ekonomicznych wynikających z takiej skali programu wynosi ponad 190 000 PLN. Dzięki edukacji firma efektywnie walczy nie tylko ze skutkami, ale także z przyczynami zjawiska preferencji płci. Bardzo zachęcam Was do przeczytania informacji na temat Inicjatywy 2H oraz o samym problemie, a potem do wsparcia akcji. O Inicjatywne 2H będę przypominała Wam na pewno jeszcze nieraz.
post signature


3 comments:

 1. Bardzo dużo czytałam o tej akcji i strasznie mi się podoba, ale spotkałam się też z osobami, które nie wierzą w dobro tego celu tylko, mówią że to kolejny "chwyt marketingowy" dla firmy. ;)
  Pozdrawiam. :**

  ReplyDelete
 2. Słyszałam już o tej akcji - piękna inicjatywa!

  ReplyDelete
 3. AKcja jest godna poszanowania, u mnie niedługo również pojawi się kolejny post z ich kosmetykiem ;)

  ReplyDelete

All your comments make me smile!
Please, read the note at first :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...