Sunday, May 17, 2015

Sweet morning! | Lazy nails.


♡ mornings.nails: Orly Candy Shop with white cold top coat by OPI, mug- home&you

[ENG] Today's post will be quite different. I'd like to show you my favourite moring tea mug. It's so special for me as I bough it for myself alfter passing all exams. Went to home&you, saw this little white cutie on a sale with a damaged egde and a tear came to my eye. All these feeling priced just for 0,5 euros. 
When I have enough time to enjoy- let's say it!- celebrate drinking my tea, I'm feeling extremely happy and relaxed. You might say "How such an ordinary thing like having a cup of tea can be so cheerful?!'. Oh, yes it can! Especially, when you have a chance to sip it carefully only once (or sometimes even less) a week. I love this feeling when I don't have to do anything- eventhough it's possible only for twenty minutes. The little things make a difference, don't they?


[PL] Dzisiaj chciałabym skupić się na czymś zupełnie innym niż paznokcie (chociaż nadal zajmują one ważną rolę w tym poście). To mój ulubiony kubek. Jest dla mnie wyjątkowy, bo kupiłam go po przeprawie ze wszystkimi egzaminami na uczelni. Poszłam do home&you, zobaczyłam uroczy, biały kubeczek z uszkodzonym brzegiem na wyprzedaży i się rozczuliłam. A wszystkie te doznania emocjonalne za mniej niż trzy złote.
Kiedy mam dość czasu, żeby cieszyć się- nazwijmy rzecz po imieniu!- celebrować picie herbaty, jestem naprawdę szczęśliwa i zrelaksowana. Powiecie pewnie, że jak picie herbaty może aż tak uszczęśliwiać? A może! Zwłaszcza, gdy masz okazję sączyć ciepły napój powoli raz, a może i rzadziej, w tygodniu. Uwielbiam to uczucie, kiedy nic nie muszę- nawet jeśli to możliwe tylko przez dwadzieścia minut. Małe rzeczy robią różnicę, no nie?

OPI Pure 18K White Gold and Silver Top Coat

[ENG] For a lazy nail day I love wearing a hushed colour on my hands covered with a delicate top coat. Here's my favourite combo- Orly Candy Shop with white gold top coat by OPI.

[PL] W leniwym dniu paznokciowym uwielbiam nosić na dloniach przygaszone kolory pokryte delikatnym topem. Oto moja ulubiona kombinacja- Orly Candy Shop z białymi płatkami złota od OPI.
OPI Pure 18K White Gold and Silver Top Coat[ENG] I'm a very sensitive kind of person. Sometimes even oversenstitive. When it's about to combine my emotional nature with a workaholic character, an explosive mixture appears. I don't want to waste any minute of my life, being afraid of losing even a shade of possibilities to take a step forward. It all brought me to this point of life when I'm overwhelmed. It's quite obvious that it was happening gradually, but I wasn't conscious enough to notice all the signs that my body sent to me, blinded with the tempting desire to do more - sleep less - create more - be better - be the best. Seems like a never-ending circle, ugh? 
Although being a hard-working person is claimed to be very mature, I think it's even more wise to stay an Adult in a great relationship with our inner Child. I used to believe that even 5 minutes count. Now I understood that first thing to help myslef is to slow down- slow down in my head. I won't change the time passing by, won't make it last longer. Suprisingly, nowadays I can see that it made a huge difference. However, I'm still tired, I'm more creative and self-confident. I'm feeling better. 
Each day find even a quater of an hour to enjoy things that you do not   s e e  or think about. Sometimes a tiny step is the first step of a huge journey that changes our life.
Enjoy yourselves!


[PL]  Jestem bardzo wrażliwą osobą. Czasem nawet NADwrażliwą. Moja emocjonalna natura zmieszana z charakterem pracoholika daje wybuchową mieszankę. Nie chcę stracić ani minuty życia, bojąc się, że stracę chociażby cień możliwości, żeby zrobić krok naprzód.Wszystko to zaprowadziło mnie to takiego momentu w życiu, kiedy czuję się tym wszystkim przytłoczona. Utknęłam w zamkniętym kole chęci robienia więcej - spania mniej - tworzenia więcej - bycia jeszcze lepszą - bycia najlepszą.
Mimo że bycie sumiennym i ciężko pracującym człowiekiem uważane jest za oznakę bycia dojrzałym, to myślę, że mądrze jest stworzyć i dbać o relacje między swoją dorosłą stroną a wewnętrznym dzieckiem. Wierzyłam, że każde pięć minut ma znaczenie. Teraz zrozumiałam, że pierwszym sposobem, żeby pomóc sobie samej, jest zwolnienie tempa - zwolnienie w mojej głowie.  Nie zmienię tego, że czas płynie, nie wydłużę go. Zaskakujące jest to, że teraz widzę, że takie nastawienie wprowadziło dużą zmianę. Mimo że nadal jestem zmęczona, to jestem bardziej twórcza, pewna siebie. Czuję się lepiej.
Każdego dnia poświęć sobie i tylko sobie chociażby piętnaście minut, żeby pozwolić sobie zobaczyć to, czego nie dostrzegamy na co dzień. Czasem maleńki kroczek może okazać się początkiem wielkiej podróży, która zmieni nasze życie.
Cieszmy się sobą!

post signature


21 comments:

 1. Taka chwila relaksu dla siebie to jest coś ^ ^ Lubię też wtedy napić się ulubionej herbatki, posłuchać muzyki (choć ją akurat w domu słucham często ;)) i pooglądać coś na youtube :)

  ReplyDelete
 2. Zachowanie równowagi pomiędzy pracą /szkołą, a sferą prywatną /odpoczynkiem/relaksem jest bardzo ważna. Cieszę się, że trochę zwolniłaś tempo, bo na dobre Ci to wyjdzie. Życzę Ci, abyś jak najczęściej znajdowała chwilę dla siebie.
  I pamiętaj, że nie zawsze musisz być najlepsza. Jeśli coś nie wyjdzie, to trudno :)

  ReplyDelete
 3. They sure do! I love this sweet story, your cup and (of course) your nails :)

  ReplyDelete
 4. They sure do! I love this sweet story, your cup and (of course) your nails :)

  ReplyDelete
 5. Piękny kubek i piękne paznokcie! <3

  ReplyDelete
 6. Piękne! A jaki masz ładny kolor włosów (ten brązowy) farba, czy naturalne?

  ReplyDelete
 7. Zawsze trzeba znaleźć chwilę odpoczynku, lub czasu dla siebie. Nie można się dać zwariować. Po części Cię rozumiem, mnie samą dwa miesiące temu naszło na zmiany. Rzuciłam w końcu palenie ( elektronicznego papierosa ) co okazało się być ogromnym wyzwaniem, jest do tej pory! Przyniosło to o wiele więcej zmian w moim życiu niż się spodziewałam. Mam więcej siły i energii dużo mniej się denerwuję, trudniej mnie wyprowadzić z równowagi, a gdy już "nie daję rady" bardzo pomaga mi bieganie po lesie, okazuje się, że działa dużo lepiej niż papieros :) Niestety w tych pozytywnych zmianach jest też parę złych rzeczy. Odkąd postanowiłam, że będę lepszą wersją siebie pod koniec każdego dnia gdy nie udało mi się zrobić wszystkiego co chciałam mam wyrzuty, czuję, że zawiodłam a nie powinnam tego robić! Każdy z nas powinien dawać z siebie każdego dnia 100% żyć pełną piersią bo nigdy nie wiemy ile czasu jest nam dane tu spędzić. Trzeba jednak pamiętać by się cieszyć tymi małymi chwilami, tak jak piszesz, chociażby kubkiem ciepłej herbaty ( która ja osobiście uwielbiam! :) ). Życzę Ci abyś znalazła swoją równowagę i pamiętała o odpoczynku, Twoją ciężką pracę i chęć bycia najlepszą widać od dawna tutaj na blogu, czas który poświęcasz na pisanie i tworzenie postów, bo Tutaj u Ciebie nigdy nie chodziło tylko i wyłącznie o nail art - zawsze to widziałam! :)

  ReplyDelete
 8. Śliczne paznokcie. ;)
  Pozdrawiam. :**

  ReplyDelete
 9. Pięęękne, ja dziś podobne mam :)

  ReplyDelete
 10. piękne pazurki!
  Zapraszam na recenzję błyszczyków powiększających usta, oraz do obserwowania! :)
  http://prostozkosmetyczki.blogspot.com/2015/05/wibo-spicy-lip-gloss-recenzja.html

  ReplyDelete
 11. marzę o tym topie ale w złotej wersji :-) bardzo fajny duet tworzy z tym fioletem

  ReplyDelete
 12. Wspaniale nakrapiane pazurki! :D

  ReplyDelete
 13. Uroczy kubek. Śliczne pazurki

  ReplyDelete
 14. Ależ ci zazdroszczę tego złota od OPI :)
  A co do herbaty, to ja bardziej kawowa niż herbaciana, ale też lubię te sobotnie i niedzielne poranki, kiedy diablę jeszcze śpi a ja w spokoju mogę wypić ulubioną Earl Grey albo angielską śniadaniową.

  ReplyDelete
 15. Kubek jest śliczny!!!

  A tego topa to pierwszy raz widzę. Jest cudowny!!

  ReplyDelete
 16. Great layering. I love so much your pictures, you have your unique style that I would recognize anywhere. Congratulations.

  ReplyDelete
 17. Też kocham poranki! :) To mój ulubiony moment dnia, lubię wstać wcześnie i leniwie wypić kawę czytając dobrą książkę... To dla mnie właśnie taki rytuał, kiedy nie muszę nic robić, mogę po prostu sączyć i oddać się myślom :)
  Niestety wiem co przeżywasz... Również jestem osobą nadwrażliwą, czasem mam wrażenie że w tej pogoni za perfekcyjnością zgubiłam to kim jestem :(
  Spróbuję iść za Twoją radę i trochę zwolnić tempo - trzymaj kciuki! ;)
  Aż chyba zejdę na dół zaparzyć sobie kawę, dam sobie te 20 minut relaksu ;)
  Jestem zachwycona tego typu postem - łączenie pasji do paznokci z prawdziwym życiem. Więcej, więcej ♥

  ReplyDelete
 18. pięknie to złotko wygląda
  a pracoholizm też mi doskwiera :x

  ReplyDelete

All your comments make me smile!
Please, read the note at first :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...